U17 Mladší dorost

U14 - Dvě branky Čermáka znamenaly tři body z Tempa

09.11.2015 07:59

Za téměř jarního počasí, ale na těžkém terénu, se hrálo šestnácté utkání ČLŽ U14. V něm byli šťastnějším týmem hosté a vybojovali další body.

Tempo Praha - FK Čáslav 1:2 (0:0)

branky: 47´ a 55´ Čermák - 60´ Mirovský

sestava: Vyhnánek (36´Kocprd) - Altmann, Kubín, Batelka, Vávra - Junek, Schovanec - Fišr (57´Hátle), Čermák, Chábera (66´Kvaček) -  Chlubna (36´Malý)

Před utkáním to vypadalo, že vše hraje do karet domácím. Za čáslavskou patnáctku totiž nastoupili Batelka, Vyhnánek, Čermák, Chlubna i Kubín, v Čáslavi zůstal na utkání "třináctek" Miláček, omluveni byli Čálkovci. Jenže průběh utkání vyhlídkami na bodový získ řádně zamíchal.

Od úvodu se hrálo svižně s šancemi na obou stranách. Oba gólmani ale drželi čistá konta - na jedné straně Vyhnánek, na druhé mladý Kinský. V 17. min. přišel první zlomový okamžik - Čermák se pustil mezi stopery a hnal se sám na gólmana. Domácí obránce se na něj pověsil, Čermis ho v podstatě dotáhl až před vápno, jenže zakončit nemohl. A rozhodčí tasil červenou kartu. Podle pravidel určitě správně, ale u žákovského fotbalu ... Druhá rána pro domácí přišla těsně před koncem první půle, když musel pro zranění střídat nejlepší střelec žákovské ligy Shashkin. Přes velké šance na obou stranách se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas hosté dobývali bránu Tempa a domácí zlobili z brejků. Jenže ten nakonec vyšel Čáslavi. Chábera rychle rozehrál trestný kop z vlastní poloviny, Čermák přesprintoval obránce a konečně našel recept na Kinského - 0:1. Tentýž hráč přidal v 55.min. i druhou branku - 0:2. V tu chvíli to vypadala vcelku jasně. Hosté si vytvářeli další příležitosti, Tempo sice zlobilo, ale i Kocprd chytal výborně. Domácí ale přeci jen duel zdramatizovali - v 60. min. chytře zakončil brejku Mirovský - 1:2. Čáslav ale nakonec odvezla všechny body.

"I čáslavský Řepka byl rád, že jsme proti deseti nedopadli jako Sparta v Plzni. Proti oslabenému soupeři jsme výsledkově duel zvládli, herně jsme spokojeni tak napůl.

Výborně zachytali gólmani - a to všichni tři. U hráčů v poli to úplně ono není. Některé pasáže jsme hráli velmi dobře, některé přímo hrozně. Většině hráčům nechybí bojovnost, ale někteří se na hřišti bojí. Nechtějí míč, když ho dostanou, z první ho pošlou pryč - většinou k soupeři. Než by naběhli, raději postávají. Je to opakovaně u stejných hráčů.

Po posledních dvou utkáních si sedneme s hráči, rodiči, sezónu zhodnotíme a ... budeme pokračovat bez přestávky dál, jen zase trochu přidáme :)."