U17 Mladší dorost

U14 - Těsná prohra na Žižkově, céčko rozstřílelo Záboří

12.10.2015 13:33

Utkání s Viktorkou se hrálo díky prohozenému pořadatelství v Praze-Dolních Počernicích. Vyrovnané utkání skončilo těsnou výhrou Žižkova. Céčko nastřílelo Záboří 17 branek.

Viktoria Žižkov – FK Čáslav 3:2 (1:0)

Branky: 12´ a 60´ Dukay, 50´ Mareš pk. – 46´a 53´ Fišr

Sestava: Vyhnánek – Altmann, Kubín, Batelka (36´J. Čálek), Vávra (50´ Hátle)  – Schovanec, Zima – Čermák, Junek, Fišr – Chábera (46´ Chlubna)

Úvod přinesl svižný fotbal se šancemi na obou stranách. Ty úplně vyložené to nebyly – na obou stranách chyběla finální přihrávka. Bohužel když to nešlo domácím, pomohli jsme jim my. Po odrazu míče od Vávry postupoval na Vyhnánka sám Dukay a nemýlil se – 1:0. Zaskočení hosté se dostali pod tlak a díky nepřesnostem ztráceli hodně míčů. Výjimkami byly průniky Čermáka, které ale odvracela pozorná obrana Viktorky.

Druhé dějství začala lépe Čáslav a po deseti minutách obléhání žižkovské brány se trefil Fišr a vyrovnal. Bohužel po pár minutách domácí opět vedli – Vávra fauloval hráče v pokutovém území a Mareš penaltu proměnil. Branky padali i nadále – povedenou střelou vyrovnal o tři minuty později opět Fišr. Jenže Žižkov šel do vedení i potřetí – trestný kop Čáslavi skončil brejkem domácích, domácí rychlík Dukay utekl Kubínovi a trefil se – 3:2. Hosté vrhli všechny síly do útoku, ale šance měli už jen domácí. Ti z brejků postupovali čtyřikrát sami na Vyhnánka, který je ale skórovat již nenechal.

„Hrál se svižný fotbal, který měl náboj i nasazení. Nám chybí klid, hrajeme někdy moc zbrkle a se spoustou chyb. Domácí zaslouženě vyhráli, my jsme jim ale ke gólům hodně pomohli.“

FK Čáslav C - Záboří nad Labem 17:0 (7:0)

branky: 4x Kocprd, 4x T. Čálek, 4x Vávra, Černý, Koudelka, Švajcr, Schovanec, Hátle

sestava: Pipek - J.Čálek, Kunášková, Kvaček, Titze - Švajcr, Vávra, Hátle, Černý - Kocprd, T. Čálek

střídali: Schovanec, Fišr, Koudelka

"Výsedek hovoří za vše. Motivací byla tentokrát povinnost pětkrát si přihrát před vstřelením branky. Nestíhali jsme to kontrolovat, ale několik povedencýh kombinací se nám určitě povedlo. Ani tentokrát jsem ale nemohl být v klidu. Přijde mi, že bez neustálého upozorňování si nechceme moc přihrávat. Jde vždy až o vynucenou přihrávku, nikoliv o uvolnění spoluhráče. Polovinu druhého poločasu jsme úmyslně dohrávali v deseti, později i v devíti hráčích. Přesto jsme dávali góly. V podstatě litujeme soupeře, ale přeskočit rovnou do vyšší soutěže nelze."