U15 Starší žáci

U14 - Tým U14 znovu rozstřílel svého soupeře

09.04.2017 11:45

Po osmi vstřelených brankách v Cidlině, přišlo sedm branek na domácí UMT, které si odvezl tým fotbalové Povltavské akademie

FK Čáslav - Povltavská FA 7:2  ( 2:1 )

Branky: Miláček 2, Mužátko 2, Čálek 2, Vondra

Sestava: Vlček ( 36. Duras ) - Březina, Štoček, Mužátko, Válek - Vondra, Gonda (36. Machů), Nový, Šveřepa - Miláček (36. Čálek), Krška

Výsledek je přesvědčivý a naznačuje pohodový zápas, ale nebylo tomu tak ve všech částech zápasu.

Pět střeleckých pokusů v prvních sedmi minutách zápasu přineslo branku Miláčka. Pak přišel mírný útlum útočné aktivity a hosté se začali prosazovat svou bojovností. Ve 23. minutě se znovu prosadil Miláček a zvýšil na 2:0. Minutu na to přišlo nedovolené zastavení útočníka hostů v pokutovém území a dobře kopnutá penalta znamenala snižení na 2:1.

Hned po rozehrávce se stejná situace opakovala před bránou hostů, ale domácí exekutor nebyl úspěšný. Závěrečných deset minut prvního poločasu bylo ve znamení opakovaných ofsajdových situací domácích útočníků.

Druhý poločas přinesl několik střídání, změn postů a ještě útočnější tlak na hostující bránu. Několik nájezdů Mužátka branku nepřineslo.

Rozhodující úder přišel mezi 46-56 minutou. Nejprve Mužátko uvolnil Vondru (3:1), Čálek po rychlé kličce (4:1), Šveřepa přesnou přihrávkou našel Mužátka (5:1). Průnik Březiny zakončený střelou brankař vyrazí, ale následuje nahrávka Březiny na Čálka a ten se nemýlí (6:1). V 61. minutě korigují hosté (6:2) .V 68. minutě Mužátko zakončí střelecký účet s přispěním tyče (7:2).

Výsledek, útočná aktivita i vstřelené branky jsou příjmným zlepšením, které nejlépe prověří náš nejbližší soupeř - Chrudim.