U17 Mladší dorost

U15 - Chábera hattrickem položil základ vítězství nad Chrudimí

22.05.2017 09:21

Třetí vysoká výhra v řadě ukazuje zlepšenou produktivitu čáslavské patnáctky. Střelecky zazářil Chábera a po Vyhnánkovi a Batelkovi je třetím třígólovým střelcem Čáslavi v řadě. Navíc si Kocprd připsal šestou jarní nulu.

FK Čáslav - MFK Chrudim 4:0 (1:0)

branky: 34´, 43´, 63´ Chábera, 39´ Honc

sestava: Kocprd - L.Altmann (58´Koudelka), Vyhnánek, M. Altmann, Chlubna - Kubín - Honc (53´ Mikulenka), Schovanec (53´ Novák), Malý, Fišr - Chábera

Tradičního soupeře přivítali čáslavští starší žáci netradičně v neděli odpoledne. Domácí chtěli potvrdit jarní formu (bilance 6 - 1 - 2 - 1) i zlepšené zakončení (v nadstavbě 19 gólů).

A utkání začalo z ostra. Po dvou velkých šancích na každé straně viděli diváci již v desáté minutě. Byť se střelci zpočátku nemohli trefit a brankáři se překonávali, bylo jen otázkou času, kdy to tam padne. Nakonec se na úvodní gól čekalo do konce první půle - z trestného kopu centroval Miroslav Altmann přesně na Cháberu a čáslavský střelec propasíroval míč mezi gólmanem a tyčí do brány - 1:0.

Gól vlil nové síly do žil čáslavských hráčů a od začátku druhé půle byli lepším týmem. Hned ve 39. min. se opřel do míče Schovanec, jeho střelu zastavilo břevno, dobíhající Honc si míč zpracoval a uklidil do sítě - 2:0. O čtyři minuty později předvedli ukázkovou akci Malý, Fišr a Chábera. Výborné uvolnění od Malého, Fišr zatáhl míč, přesně odcentroval a osamocený Chábera se nemýlil - 3:0. Hosté přestali klást odpor a hřiště ovládli domácí borci. Ti sice šance pálili, ale nakonec se Chábera dočkal hattricku. Zády k bráně zpracoval těžkou Mikulenkovu přihrávku, elegantně si přehodil obránce, míč dokázal zpracovat a poslat do sítě - 4:0.

" Kluci si zaslouží pochvalu. Dopoledne zdolalo céčko SKP Mladou Bolelslav 7:2, když Mikulenka třikrát skóroval. Pět kluků zvládlo i odpolední ligový duel a to velmi dobře. Musím říct, že jarní část sezóny nám vychází nad očekávání. Snad si jaro nepokazíme ve zbývajících třech ligových utkáních a na turnaji v Dánsku."