U17 Mladší dorost

U15 - Povltavská FA inkasovala půltucet

12.05.2017 22:28

Netradičně v pátek sehrála další mistrovské utkání České žákovské ligy čáslavská "patnáctka". A ze Štěchovic, kde má sídlo Povltavská fotbalová akademie, se vracela z vesela. Domácí konto zatížila šesti góly, když si tentokrát hattrick připsal Batelka.

Povltavská FA - FK Čáslav 1:6 (0:2)

branky: 42´, 48´, 70´ Batelka, 20´ Malý, 31´ Fišr, 57´ Chábera

sestava: Kocprd - Kvaček, M.Altmann, Vyhnánek, Chlubna - Kubín - Batelka, Honc (43´Mikulenka), Malý, Fišr - Chábera (62´ Koudelka)

"Věděli jsme, že soupeř má v sestavě velké, fyzicky vyspělé hráče a že utkání bude bolet. První poločas příliš ke koukání nebyl, druhý byl z naší strany velmi dobrý."

První velkou šanci nepříliš pohledné první půle měli domácí. Kocprd ji v 15.min. zlikvidoval a nastartoval hosty ke zlepšení. Navíc ve 20. min. posadil Fišr rohový kop na hlavu Malého a ten mířil přesně do horního růžku domácí brány - 0:1. Když ve 31. min. Fišr dorazil do brány gólmanem vyraženou střelu Batelky, převzali otěže utkání definitivně do svých rukou hosté.

Ti se nenechali rozhodit ani snížením ve 37. min., když Kocprd inkasoval po skakávé střele. Za pět minut totiž Chábera s Batelkou vyhráli hlavičkové souboje a čáslavský rychlík se prosadil tváří v tvář golmanovi Povltavské - 1:3. Do dalšího úspěšně zakončeného úniku vyslal Batelku chytrou přihrávkou Malý - 1:4. Duel okořenila ukázka bojových sportů, když se na zemi ocitli domácí kapitán Hájek a čáslavský Kubín. Rozhodčí ocenil jejich vystoupení žlutými kartami. Krásu fotbalu předvedli v 57. min. centrující Kvaček a parádně hlavičkující Chábera - 1:5. Do konce utkání mohli hosté vstřelit ještě několik branek, v šancích se ocitli Chábera, Mikulenka i Kubín. Nicméně navýšení skóre přišlo až těsně před závěrečným hvizdnem rozhodčího - Batelka táhl rychlý protiútok tří čáslaváků na osamoceného stopera domácích a řešil ho sám - pod gólmanem Valínem uzavřel hattrick i skóre - 1:6.

"Kluky musím pochválit. První půle sice nebyla fotbalová, ale zvládli jsme ji. Ve druhém poločasu jsme se vyrovnali s tvrdou, až zákeřnou hrou domácích, a přidali fotbalovost. Střeleckou smůlu protrhl konečně Batelka a to hned třikrát. Speciální pochvalu mám pro Matěje Kubína, který se nenechal zastrašit domácím kapitánem a doslova se popral za tým. A to je někdy důležitější než góly."