U17 Mladší dorost

U15 - Varnsdorf si odvezl bůra, Vyhnánek se blýskl hattrickem

08.05.2017 10:13

Utkání s FK Varnsdorf uzavřelo první polovinu nadstavbové části České žákovské ligy. Čáslavští konto soupeře zatížili pěti góly a ani v pátem utkání nadstavby nepoznali hořkost porážky.

FK Čáslav - FK Varnsdorf 5:0 (2:0)

branky: 34´, 44´z pk., 61 z pk. Vyhnánek, 31´ Honc, 69´ Mikulenka

sestava: Kocprd - Kvaček (64´ Koudelka), M. Altmann, Vyhnánek, Chlubna - Kubín - Honc, Schovanec, Malý, Fišr (50´ Novák) - Chábera (50´ Mikulenka)

Do zápasu šli domácí v roli favorita, nicméně zezačátku to an hřišti vypadalo trochu jinak. Hned ve druhé minutě musel vytáhnout výborný zákrok Kocprd, který zlikvidoval samostatný nájezd hostujícího útočníka. Varnsdorf v úvodu utkání svou aktivní hrou zaskočil čáslavské borce, kteří si asi mysleli, že dostanou body zadarmo. Po zmatené desetiminutovce si domácí hráči začali vytvářet převahu i šance. S jejich proměňováním si počkali až do závěru poločasu - nejdříve totiž Chábera, Fišr i Honc své příležitosti zmařili a Schovancově střele se postavilo do cesty břevno. Ve 31. min. ale unikl po pravé straně Honc a míč procedil přes gólmana do sítě - 1:0. O tři minuty později se vydal na zteč od poloviny hřiště s míčem u kopaček Vyhnánek, soupeřovi hráči se před ním rozestupovali, takže domácímu kapitánovi stačilo udělat kličku stoperovi a tvrdě vystřelit - 2:0.

Druhý poločas již byl plně v režii Čáslavi. Hosté nestíhali a nezbývalo jim nic jiného než faulovat. Ve 44. min. trestal Vyhnánek proměněnou penaltou faul na Cháberu - 3:0. A v 61. min. se kapitán domácích nechal chvíli přemlouvat než si vzal míč a svou druhou penaltou zkompletoval hattrick. Faulován byl výborně hrající Honc. Skóre utkání uzavřel minutu před koncem Mikulenka, který tvrdou ranou zakončoval pohlednou kombinační akci.

"S výsledkem jsme určitě spokojeni. Hra byla lepší ve druhém poločase, kdy jsme dominovali a branek mohlo být daleko více. Jsem rád, že se nám daří alespoň doma dávat více branek, protože produktivita je naší slabinou. Potěšil i hattrick gólmana Vyhnánka, který nastupuje v žácích na postu stopera. Před klukama je posledních pět utkání v žákovské kategorii, tak je potřeba si je pořádně užít a dál pracovat na individuálním zlepšování se."