21.10.2014 00:00

U15 - Výhra na Tempu, prohra s Benešovem

FK Čáslav – FK Benešov 0:3 (0:3)

sestava: Čermák – Dolejší, Jelínek, Vajgl, Bašek – Para, Havrda, Masopust, Kurka (55´Zdeněk) – Uher, Vaněk (45´Brom)

Utkání se soupeřem, proti kterému se nám příliš nedaří, nezačalo dobře. Hned po rozehrávce směřovala na Čermáka dlouhá malá domů, ačkoliv hráči byli upozorňováni na špatný terén. Čermák odkop poslal na hráče Benešova a vzápětí musel chytit první „loženku“. Bohužel druhou šanci již hosté proměnili a po chybě čáslavské obrany se ujali vedení – 0:1. Domácí se do šancí nedostávali, hosté spolehlivě bránili a díky zahuštěnému středu pole vymazali čáslavské hráče. Změna v rozestavení přinesla sice zvýšené úsilí, ale chyby při bránění nezmizely. A bohužel byly potrestány dalšími dvěma góly. Poločasových 0:3 sice neodpovídalo dění na hřišti, ale Benešov byl zkrátka produktivní.

Druhý poločas přinesl tlak domácích a rychlé brejky hostů. Ani jeden celek však šance neproměnil a tak si hosté odvezli zasloužené tři body.

„V obraně nám chyběl Procházka, jeden (spíš jediný) z „mluvících“ hráčů. Klukům nemůžeme vytknout bojovnost a snahu, ale nedokázali jsme se vyvarovat velkých chyb.“

28.10.2014

FK Tempo Praha – FK Čáslav 2:4 (0:2)

branky: 2 x Vajgl, Procházka, Vaněk

sestava: Čermák – Hájek, procházka, Jelínek – Dolejší, Masopust – Para, Uher, Havrda – Kurka, Vajgl

Úterní sváteční předehrávka poslala čáslavské fotbalisty do Prahy na utkání s Tempem. Hosté měli povedený nástup – ve 3. min. zatáhl míč Havrda, ale Vajglovo nedůrazné zakončení skončilo rohovým kopem. Po něm se ale Vajgl prosadil hlavou a hosté vedli – 0:1. Rychlé vedení čáslavské ukolébalo. Domácí hráči byli sice menší, ale důraznější a zpočátku i fotbalovější. Ve 23. min. však rohový kop Havrdy poslal do brány Procházka a hostům se dýchalo lépe.

Ve druhém poločase se po přihrávce Uhra řítil sám na gólmana Vajl a nezaváhal – 0:3. Z rohu skórovali i domácí – ve 45. min. snížili hlavou – 1:3. Hosté ale drama nepřipustili – ve 48. min. se pohotově prosadil Vaněk a zvýšil na 1:4. V 60. min. přišla chyba obrany, domácí útočník postupoval sám na Čermáka, byl jím faulován a kopala se penalta. Z ní domácí uzavřeli skóre utkání – 2:4.

„Slabší soupeř se nám vyrovnal ve fotbalovosti, důrazu i rychlosti. Rozhodli individuální kvality jednotlivých hráčů. Ale chvílemi vlažný výkon by na lepší protivníky nestačil.“