U19 Starší dorost

U16 - Bláznivý zápas v Hradci Králové

07.05.2017 22:16

Gólová přestřelka v Hradci. Čáslavská "šestnáctka" prohrávala na Olympii 0:4, vedla 5:4, prohrávala 5:6 a nakonec vyválčila bon po remíze 6:6 a prohře na pokutové kopy.

FC Olympie Hradec Králové - FK  Čáslav 6:6 (4:1)

Branky : Sladkovský 4, Machka 2

Sestava: Beran - Čermák, Kosprd, Malý, Altmann - Hladík, Oliva, Pytlík, Kubín - Sladkovský, Černý  stř.:Machka, Švajcr

Hodnocení zápasu soupeřem z Hradce:

Fotbal opravdu nemá logiku, jak kdysi řekl trenér Bohemky Tomáš Pospíchal. Nebo má? Zbytečná ztráta utkání, které mělo skončit vysokou výhrou a zvednutím sebevědomí. V 31.minutě zvyšuje Blažek na 4:0 a soupeř je na ručník. Koncem 1.poločasu hosté zahrozí, brankář Nohejl zachraňuje.  Z dalšího útoku se opakuje chyba obrany a na přestávku se jde za stavu 4:1. Druhý poločas se hraje proti větru. Čáslav hraje jednoduše, kolmice za obranu na rychlého kapitána. I když to naše obrana dobře ví, za 3 minuty je sníženo na 4:3. A chaos na hřišti pokračuje,. Hosté ještě 2x skórují a již vedou 5:4 oni. Tak zase začínáme hrát my. Z penalty vyrovnáváme a z dalšího rychlého ataku donese míč do branky rychlík Voňka. Teď je zase řada na soupeři. Nechce odejet z Hradce bez bodu. A po "zásluze" v posledních vteřinách zápasu Čáslav vyrovnává , 6:6. Penalty tentokrát vyhráváma my. Co říci k výkonu našich borců: V prvním poločase to mohlo být 7:0. Kluci hráli dobře, někdy až přeháněli individuální akce místo jednoduché nahrávky.   Pak se něco zvrtlo. Obrana se nadokázala vyrovnat s míči za obranu. K tomu kiksy při obanných zákrocích. Brankář nesbíral dlouhé míče, které mu navíc přihrával silný vítr.  To že jsme nakonec neproháli, vděčíme tomu, že soupeř polevil po svých pěti vstřelených brankách. Tohle utkání bylo o hlavě, ne o nohách.

Hodnocení trenéra FK Čáslav RM: Dnešní zápas výrazně ovlivnil silný vítr. V prním poločase se nám nedařila kombinace nakrátko středem hřiště a hrálo se z velké části na naší půlce. Opět, již po několikáté, jsme předvedli strašidelnou desetiminutovku. V rozmezí 23. až 31. minuty jsme inkasovali čtyři branky. V druhé půlce zápasu jsme hru zjednodušili, hráli více do kolma a na méně doteků. Výsledkem bylo během dvaceti minut otočení stavu na 5:4. Přílišná euforie, menší koncentrovanost a viditelná únava hráčů přinesla rychlou odpověď domácích na 5:5. Závěr byl značně hektický, k čemuž pomohla velmi přísná penalta pro domácí deset minut před koncem, díky které se dostali do vedení 6:5 a následně náš neuznaný vyrovnávací gól. Přesto se nám závěrečný tlak podařilo přetavit v 80.minutě ve vyrovnávací branku.

Za druhý poločas pochvala pro celý tým, který si i díky hojné účasti v zápase U17 sáhl na dno. Poděkování i hráčům z U15 , kteří nás již stabilně doplňují v jednotlivých mistrovských zápasech a svými výkony přispívají ke zlepšené hře týmu.

mistrovské 24.09.2017 10:00 FK Dukla Praha Venku