U17-Mladší dorostenci si otevřeli v Lorci střelnici

11.05.2015 22:03

Své derby odehráli i mladší dorostenci a utkání bylo od samého počátku v režii hostů,kteří mladé mužstvo domácích zasypali gólovou sprchou.

Sparta Kutná Hora – FK Čáslav 0:12 (0:6)

branky hostů: J.Petržilka 4x,T.Kopp 4x.,J.Kopp,Čejka,Semrád,Stránský

Sestava: Brabec-Čejka,Semrád,R.Plíhal,Suchomel(59.M.Masopust)-O.Plíhal,Stránský,O.Petržilka,J.Kopp(41.Procházka)-T.Kopp,J.Petržilka

V zápase,které od začátku připomínalo souboj kočky s myší, se do vedení dostali hosté již ve 3.min přesnou střelou J.Petržílky 0:1.O chvíli později se pěknou střelou prezentoval jeho bratr Ondra,ale bez úspěchu.V 10 min.se neprosadil ani Jarda Kopp.O minutu později selhal v další šanci Ondra Petržilka,který si to za chvíli zopakoval,kdy opět zamířil pouze do středu branky,kde byl připraven domácí brankář.Tlak hostů připomínal hokejové utkání Německo-Kanada,kdy domácí s velkými problémy odolávali a dalo se čekat, že skóre zápasu se bude dále navyšovat.V 16 min, se ještě zastřeloval Čejka,ale o minutu později se po přiťuknutí Jardy Koppa prosadil Josef Petržilka 0:2.Ve 20 min. zkompletoval Petržilka hattrick.V souboji bratrských dvojic se  gólem zapsal v 22. min Tomáš Kopp a hosté již vedli 0:4 a v 29. min. Jarda Kopp přidal na  0:5.Ondrovi Petržilkovi bohužel nebylo v tomto zápase přáno a jeho další tutovka skóre neposunula.Poločasový výsledek 0:6 uzavřel utěšenou střelou ze střední vzdálenosti Vojta Semrád.

Druhá část zápasu začala stejně jako první,stálý tlak přinesl hned v 42 min.další změnu - Čejka 0:7.Za dvě minuty Tomáš Kopp 0:8,který svůj třígólový příspěvek pečetil v 48. min. 0:9.Jako správný kapitán uzavřel desítku Josef Petržilka.V 57. min se do seznamu střelců branek zapsal i Jindra Stránský 0:11 a brankový účet uzavřel svým čtvrtým zásahem Tomáš Kopp 0:12

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Vývoj a skóre zápasu asi mluví za vše,soupeř byl hodně mladý a nezkušený.My jsme ještě spoustu šancí zahodili,především Ondrovi Petržilkovi to dneska střelecky nevyšlo,jakkoliv si svoje šance výborně vypracoval,ale ve finále mu střelecký prach zvlhnul.Předpokládám, že v příštím utkání tuto smůlu protrhne."