U17 - V krajském přeboru rozstřílela Kutnou Horu

31.08.2015 21:43

Mladší dorostenci Čáslavi smetli soupeře z Kutné Hory. Uštědřili mu tvrdé KO a nasázeli 11 gólů.

FK Čáslav : Sparta Kutná Hora  11: 1  (6:0)

Branky : Semerád 3, Kurka 2, Secký 2, Uher 2, Procházka, Plíhal

Sestava : Duras- Jelínek, Procházka, Plíhal, Zdeněk (46. Nguyen) - Masopust, Uher - Kurka, Havrda, Secký- Semerád (46. Stiburek)

Sparta Kutná Hora byla prvním soupeřem čáslavských mladších dorostenců v novém ročníku krajského přeboru. Víc než soupeř je však prověřilo velmi teplé počasí.

Od první minuty se hrálo pouze na jedné straně hřiště  a soupeř z Kutné Hory se do žádných útočných akcí ani nepouštěl. První branku dal po akci středem hřiště a průnikové přihrávce Havrdy Semerád již ve 3. minutě. Hned další akci hosté jen s námahou ubránili za cenu rohu. Havrda ho posadil na hlavu Semerádovi a bylo to 2:0. Několik dalších akcí zůstalo neproměněných díky špatným finálním přihrávkám z křídelních prostorů. Skóre se měnilo až po spolupráci Semeráda a Seckého  - 3:0. Po přestávce na osvěžení přišla pěkná akce středem hřiště a průniková přihrávka Masopusta Semerádovi, který ve 24. minutě zkompletoval svůj hattrick - 4:0. O chvilku později se hlavou prosadil Procházce opět po rohovém kopu Havrdy -  5:0. Kombinace středem hřiště,  narážečka s Havrdou a krásná střela Uhera stanovila v 32. minutě stav první půle na 6:0.

Začátek druhé půle byl poklidnější a chybělo kvalitní předfinální řešení. Až 48.minuta a roh Havrdy usměrnil za záda brankáře Bednáře Secký -  7:0. O dvě minutky později to bylo 8:0 a tentokrát aplaudoval celý stadion včetně kuthohorských hráčů. Plíhal po nahrávce Havrdy vystřelil z 25 metrů a jeho pumelenice nadvakrát orazítkovala břevno hostující branky než se míč dostal za brankovou čáru . Hned v zápětí se gólově prosadil Kurka po spolupráci se Stiburkem - 9:0. Poté se dočkali i hosté. Domácí se snažili otočit hru, Jelínkova přihrávka byla nepřesná, hosté ji vypíchli a jejich nahrávka trefila do ruky čáslavského Nguyena. PVK proměnil Suchomel střelou po zemi podél zdi  - 9:1. Domácí hned v zápětí znovu navýšili skóre po brance Uhera, kterému přihrával Procházka - 10:1. Konečný výsledek pečetil po spolupráci s Uherem svou druhou brankou Kurka - 11:1.

"Utkání bylo jednoznačné, odehráli jsme ho v tréninkovém tempu. Z naší strany sneslo měřítko prvních 30 minut do stavu 6:0 , poté už kluci postrádali chuť a motivaci. Omlazený tým Kutné Hory se snažil, ale bude ještě potřebovat doplnit a doladit. Nás skutečně prověří až další zápasy. Uvidíme, jestli to bude už  ten příští s Libiší. Zatím to vypadá, i podle ostatních výsledků, že soutěž bude hodně nevyrovnaná a o divoké výsledky nebude nouze."