U17 v Libiši přečkala penaltový závěr

07.09.2015 14:10

Druhé kolo krajského přeboru mladšího dorostu rozhodli čáslavští dorostenci až po napínavém závěru.

Sokol Libiš – FK Čáslav 1:3 (0:1)

Sestava: Duras- Jelínek, Procházka, Plíhal, Zdeněk – Masopust, Uher – Secký, Havrda, Stiburek – Semerád

Branky: Semerád, Stiburek, Uher

Druhé kolo krajského přeboru mladšího dorostu pro sebe rozhodli čáslavští dorostenci až po napínavém závěru.

Hned začátek zápasu předurčil celý jeho ráz. Havrda ve druhé minutě šel sám na brankáře domácích a svůj nájezd neproměnil. Obléhání branky Libiše a málo klidu ve finální fázi přinesli jen brankové příležitosti a žádné góly. Domácí se k ohrožení brankáře Durase vůbec nedostali.

Vstup do druhé půle se však hostům povedl. Masopust prostrčil míč kolmo středem hřiště na Stiburka, ten sklepl Uhrovi, který prošel do vápna přes dva bránící hráče a naservíroval míč zpět Stiburkovi před prázdnou branku 0:1. I nadále měli hosté velký tlak .Gól však padl až v 54.minutě, kdy se v několikáté šanci prosadil Semerád opět po nahrávce Uhra před zcela prázdnou branku. Hosté i nadále trestuhodně neproměňovali své příležitosti a domácí je dokázali potrestat. Ojedinělý výpad domácích na půli Čáslavi zastavil Masopust pouze faulem a po PVK ze střední vzdálenosti se domácí radovali. Střela vyslaná současně s hvizdem rozhodčího zapadla za nepřipraveného čáslavského brankáře 1:2. V poslední pětiminutovce se domácí nakopávanými míči dostali do dvou velkých šancí. Propadnutí míče na středu obrany řešil brankář Duras skokem pod nohy domácího útočníka až za hranicí pravidel. Následný pokutový kop však domácí hráč poslal těsně vedle levé tyčky. Brankář Duras nakonec zachránil čáslavké od stráty bodu, vytáhl výborný zákrok proti střele z malého vápna po závaru po zahrávaném rohovém kopu. V poslední minutě se po rychlém vysunutí dostal k míči Uher a dovezl jej až do domácí sítě 1:3.

Úplně zbytečná komplikace zápasu, který jsme měli rozhodnout už v první půli. Soupeř hrozil pouze nakopávanými míči.Jeho tlak v posledních minutách byl díky standartním situacím velmi nepříjemný a chybělo opravdu málo. Pro hráče z žákovské ligy je to něco úplně nového a je dobře, že to nakonec zvládli.“