U19 - Starší dorostenci uskákali Libiš

05.09.2015 19:05

První venkovní vítězství se nerodilo vůbec lehce. Domácí hráli dlouhé nakopávané míče a hosté se s tím vyrovnávali déle než bylo záhodno.

Sokol Libiš - FK Čáslav 3:7 (2:4)

Sestava : Brabec – Petržilka, Basl, Toman, Masopust – Stránský, Pavlík- Šlejmar (81. Uher), Kozák (75.O.Plíhal), Plíhal (85. Semerád) – Ronovský(C)

Branky: Kozák 2, Ronovský 2, R Plíhal 2, Pavlík

ŽK:Masopust, Toman

Dorostenci zajížděli ve třetím kole poprvé ven. Horká půda Libiše, umocněná pomezními sudími Kabylem a Zuzkinem, nakonec vychladla po první půli. Přestože "Kába" trénuje domácí Á-tým, za který nastupuje mladý "Zůza", zvládli rozhodčí utkání naprosto v pohodě.

První venkovní vítězství se však nerodilo vůbec lehce. Domácí hráli dlouhé nakopávané míče a hosté se s tím vyrovnávali déle než bylo záhodno. Ve 4. min. hostující obrana nedoskočila na centr z PVK a domácí šli hlavou do vedení. Od té doby se ale hostující Čáslav dostala více do hry a vytvořila si gólové šance. První proměněnou přinesla 21. min. - Pavlík vyrovnal na 1:1. Dvěma přesnými zásahy otočil skóre na 1:3 Kozák. Domácí se dostali do hry po proměněném pokutovém kopu - 2:3. Těsně před přestávkou se prosadil dobře hrající Ronovský a Čáslav šla do kabin s dvoubrankovým vedením 2:4.

V druhé půli zvýšil R.Plíhal na 2:5. Poté tempo hry polevilo a domácí v 71.minutě snížili na 3:5. Po prostřídání ještě hosté zabrali a v 78. R.Plíhal a v 83. Ronovský upravili konečný výsledek na 3:7.

„Pro nás důležitá výhra a dobrá zkušenost s naprosto odlišným herním pojetím. Až na zhruba desetiminutový herní výpadek uprostřed druhé půle jsme utkání zvládli velmi dobře.“