Vítězství ve Chvaleticích | FK Čáslav mládež

U13 Mladší žáci


U 10 - Vítězství na halovém turnaji ve Chvaleticích

30.11.2014 19:03

U 10 - Vítězství na halovém turnaji ve Chvaleticích

Po loňském 7. místě na turnaji ve Chvaleticích jsme se opět vydali do stejné krásné haly porovnat naše dovednosti s týmy z pomezí středočeského a východočeského kraje. Naše mužstvo bohužel postihla velká marodka! Tadeáše V., Kryštofa Š., Filipa S. nepustila do bojů nemoc a Filip V. má dlouhodobé zranění ruky z posledního přípravného utkání.

Proto jsme požádali o sportovní výpomoc našeho „staronového“ hráče Adama Houfka hrajícího ve vyšší věkové kategorii a nově zkoušeného Tomáše Rolence z Tupadel. Ale podle hesla „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“ jsme sestavu nakonec „slepili“ a na turnaj se v sobotu ráno vydali.

V prvním zápase proti mužstvu z Třemošnice bylo od začátku jasné, že naši kluci chtějí bojovat! I když jsme prohrávali 1:0, tak jsme proti velmi dobře hrajícímu soupeři dobře kombinovali, hráli zodpovědně v obraně a nakonec díky gólu Davida Hyblera remizovali 1:1. Bohužel náš střelec v tomto zápase ještě neproměnil penaltu – mohli jsme vyhrát :-(. Nicméně sportovně uznáme, že remíza byla i přes velké množství šancí našeho mužstva proti dobře hrajícímu soupeři spravedlivá! Naši kluci podali velmi kvalitní výkon, k velkému výkonu se postupně rozehrával Ben Spáčil a Vojta Paták.

Ve druhém utkání proti dobře hrajícímu týmu Chotěboře - jsme se do soupeře „zakousli“ hned od začátku! V útoku vynikali zejména Ben Spáčil s Vojtou Patákem a z obrany hodně často, bohužel neúspěšně, střílející Michal Kloc. Soupeře jsme nepustili do žádné vážnější situace! I když jsme sice vyhráli „pouze“ gólem z penalty za tvrdý faul na Vojtu Patáka, kterou proměnil Ben Spáčil, byli jsme jasně lepším mužstvem. Výkony jednotlivců rostly každou minutou strávenou na hřišti! Stále zlepšujícími výkony se prezentoval hlavně Adam Houfek s Davidem Hyblerem, postupně se s mužstvem sehrával i Tomáš Rolenec.

Ve třetím utkání ve skupině B jsme nastoupili proti mužstvu MFK Chrudim. Velmi dobře hrajícímu soupeři jsme se vyrovnali ve všech aspektech! Na hřišti jsme byli lepší a měli jsme spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili. Soupeře jsme více než půlku zápasu nepustili na naši polovinu! Bohužel jsme prohráli „nezaviněným“ vlastním gólem (odražený míč) Michala Kloce v poslední minutě utkání, na který jsme již nedokázali reagovat . . . . nakonec možná bylo pro náš tým dobře, že jsme si prohru „vyžrali“ ve skupině.

Kluci se z porážky rychle oklepali a po delším odpočinku nastoupili k semifinálovému utkání proti mužstvu Přelouče. Soupeř, který se nás před zápasem snažil „nesportovně“ rozhodit vynuceným opuštěním střídačky hostů hrál na „hranici pravidel“. Kluci byli ale zdravě motivování a i přes soupeřův první gól jsme zápas „otočili“ a zaslouženě vyhráli 2:1! Góly dávali Adam Houfek a David Hybler. Pochvalu zaslouží zejména Adam Houfek, který odehrál nejlepší zápas na turnaji – neprohrál na své pozici jediný osobní souboj a zodpovědným výkonem položil základ k našemu vítězství! Dále se s naším mužstvem dobře sehrával Tomáš Rolenec a naši útočníci, kteří díky aktivnímu napadání soupeře narušovali jeho rozehrávku. Zlepšeným výkonem se prezentoval Saša Schablystyy a nebojácným výkonem hlavně Vojta Paták! Vynikajícím výkonem nás podržel i brankář Patrik Šomega, který v poslední minutě vyrazil velmi dobře zahraný soupeřův přímý kop! Nakonec jsme ale zaslouženě vyhráli 2:1 :-)

Do finále jsme nastoupili (dnes již podruhé) proti mužstvu Třemošnice! Velmi těžký zápas proti dobře hrajícímu soupeři byl ozdobou turnaje! Hrálo se „nahoru-dolu“, ale postupně jsme přebírali kontrolu „nad míčem“. Naši kluci si věřili - makali na hranici svých možností! Hlavně dík zdravě sebevědomému výkonu a protože se kluci perfektně drželi taktických rad, týkajících se zejména narušování soupeřovy rozehrávky „přes jejich velmi dobře hrajícího brankáře“, jsme finálový zápas vyhráli 1:0! Vítězství zařídil gólem Ben Spáčil, který při aktivním napadání soupeře chlapsky „ustál“ tvrdý souboj na půlce hřiště a chytrou střelou překonal vyběhnutého soupeřova brankáře. Vynikajícím výkonem se ve finálovém utkání prezentovali zejména Ben Spáčil a David Hybler v útoku, v obraně pak Tomáš Rolenec a Adam Houfek.

A co závěrem? Kluci si vítězství zasloužili, turnaj odmakali na hranici svých možností - velká gratulace! A poděkování rodičům, kteří klukům připravili vynikající atmosféru :-)


Příští utkání

přípravné 08.03.2018 18:00 Bohemia Poděbrady Doma

Kontakt na trenéra

Mgr. Jan Spáčil
724 349 287

Petr Rolenec

   

© 2018, FK Čáslav - všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑