U17 Mladší dorost

U14 - Dramatické utkání rozhodly až pokutové kopy

31.10.2015 18:40

Nečekaná ztráta bodu nebo zisk dvou? Vyrovnání v posledním možném okamžiku, výhra na pokutové kopy a obrovské chyby v obraně. To bylo utkání s Vyšehradem.

FK Čáslav - Vyšehrad 4:4 (1:2), 5:4 na pk.

branky: 2x Chlubna, Junek, Malý

sestava: Vyhnánek - Altmann, schovanec, Kubín, Vávra (47´ J.Čálek) - Junek, Fišr - Batelka, Chábera (36´ Miláček), Čermák - Chlubna (49´ Malý)

Utkání s Vyšehradem přineslo střelecké hody a spoustu neproměněných šancí. Hned ve druhé minutě unikl po pravé straně Batelka, poslal míč před bránu, ale Čermák pálil nad. O minutu později Batelka únik zopakoval, opět bez přesného zakončení. A tak přišel trest - útočníka hostí Martínka nedokázala udržet dvojice stoperů Schovanec, Kubín, vyšehradský hráč prokličkoval až před Vyhnánka a skóroval - 0:1. Rozhození čáslaváci si o tři minuty později vstřelili výstavní vlastní gól - Schovanec bez zvednutí hlavy přihrával Vyhnánkovi, který si vybíhal pro míč - 0:2. Domácí byli jako opaření a i když si vytvořili tlak, mohli inkasovat další branky. Snížení přinesl rohový kop, který na zadní tyči dorazil do brány Chlubna - 1:2.

Do druhého poločasu jsme přeházeli sestavu a navíc na hřiště poslali našeho nejlepšího střelce Miláčka. Během prvních minut druhé půle jsme si vytvořili drtivý tlak, sérii rohů a závarů, které přerušil až brejk a gól -  39. min. 1:3. Budiž domácím ke cti, že je branka do kolen nedostala. Již ve 41. min. totiž opět po rohu snížil Chlubna - 2:3. A ve 43, min. již bylo vyrovnáno - trefil Junek, při jehož střele neměl gólman hostí úplně čisté svědomí - 3:3. Zdálo se, že domácí se chytili a přidají další branky. Bohužel opak byl pravdou - neuběhlo ani pět minut od vyrovnání a vyšehradský Martínek završil hattrick - 3:4. Utkání se poté zvrhlo v boj alespoň o vyrovnávací branku. Tlak přerušovaný spoustou nepřesností a neproměněných šancí skončil těsně po uplynutí základní hrací doby - to totiž utekl Čermák, našel volného Malého a ten vyrovnal.

V sérii pokutových kopů byli za domácí postupně úspěšní všichni hráči - Junek, Miláček, Kubín, Čermák a Vyhnánek, hosté ve třetí sérii minuli bránu. Dva body tudíž zústaly doma.

"Na jednu stranu jsem spokojen, že kluci nevzdali utkání, ani když prohrávali a nedařilo se. Na druhou stranu jsem před utkání probírali, čeho se mají vyvarovat. Nevím jestli si to nechtěli v praxi vyzkoušet. Trochu mi připadalo, že to na co jsme poukázali, si kluci zkusili - a byly z toho laciné branky."