U17 Mladší dorost

Proměnit alespoň část našich šancí, výsledek by byl příznivější

01.11.2014 09:30

U 13 - Hradec Králové ukázal, proč je v žákovské lize suverénní

Proměnit alespoň část našich šancí, výsledek by byl příznivější. Bohužel několik vyložených šancí jsme zahodili sami a několik jich chytili hostující brankáři.

FK Čáslav – FC Hradec Králové 0:3, 1:5, 2:6, 0:10

Branky: Špičák, Chlubna, Junek

Sestava: Vyhnánek – Altmann, Malý, Vávra – Fišr, Junek, Novák – Chlubna    Střílek

Kocprd (Pipek) – Hátle, Koděra, Kubín – T.Čálek, Schovanec, Titze – Koudelka    Špičák

Utkání s favoritem soutěže se nevyvíjelo ideálně ještě před začátkem, protože z různých důvodů chyběli Čermák, Mikulenka, M.Altmann, J. Čálek a Kvaček. Kluky tudíž čekal náročný boj s minimální možností odpočinku při vystřídání.

A: První sestava začala velmi dobře. Během úvodních deseti minut si vypracovala tři vyložené šance, bohužel Chlubna se představil v roli „paliče“. Soupeř začal přebírat iniciativu od desáté minuty, ale góly v naší síti jsme mu připravili my. První gól v 18. min. padl po rohu, kdy hlavičku soupeře odehrál Vávra od tyče přímo na kopačku útočníka – 0:1. Po rozehrávce se míč dostal k Vyhnánkovi , ten ho chtěl poslat dlouhým nákopem dopředu a trefil soupeřova hráče do zad – 0:2. A smolná pětiminutovka skončila třetím gólem – opět jsme byli málo důrazní a soupeř třikrát dorážel – 0:3. Poté jsme hru opět srovnali, vyslali několik střel, ale gólman byl pozorný.

Druhý poločas jsme inkasovali podobné branky jako v půli první. První branka padlo po hezké kombinaci hostí. Druhá z trestného kopu. Poté Chlubna snížil po pěkné kombinaci snížil na 1:2. Bohužel další chyba v rozehrávce znamenala další zbytečný gól. Následovalo snížení Junka z trestného kopu – 2:3. Naděje na vyrovnání žila do 54. min. Pak jsme inkasovali zbytečný gól, když jsme nestilhli ve třech ubránit jediného dorážejícího hráče. A bohužel jsme do konce dostali navlas stejné ještě dvě branky.

B: Béčko do utkání nastupovalo značně oslabeno a bylo to bohužel na hřišti vidět. První poločas ještě jakž takž dopadl přijatelně a díky brance Špičáka jsme uhráli výsledek 1:5. Druhá půle již byla jen o tom, kolik branek dostaneme. Hosté byli jasně lepší a úplně nás rozebrali. Výsledek 0:10 hovoří za vše.

„Výkon první sedmičky nebyl úplně špatný. Vytvořili jsme si překvapivě hodně vyložených šancí, bohužel je neproměňujeme. Soupeř byl lepší ve všech činnostech, někteří hráči se mu ale vyrovnali. Na lepší výsledek by se však museli vyrovnat všichni. Druhá sedmička to dnes měla velmi těžké. To co stačí na Náchod nebo Cidlinu je na Hradec málo, zvláště když chybělo několik hráčů“

mistrovské 19.11.2017 12:15 FK Pardubice B Venku