Turnaj ''O pohár města Čáslav''

Turnaj starších žáků kategorie U14 – O pohár města Čáslav – uspořádal domácí FK v neděli 2.8. Pátého ročníku se zúčastnily týmy České žákovské ligy – Meteor Praha VIII., FC Slovan Havlíčkův Brod, MFK Chrudim, SK Benešov a RMSK Cidlina Nový Bydžov.

V turnaji „O pohár města Čáslav“ dominovali domácí

Hrálo se ve dvou tříčlenných skupinách a poté o umístění. Ve skupině A turnaj zahájili domácí vítězstvím nad Havlíčkovým Brodem 3:0 (2:0), když se postupně trefili Vávra, Chábera a ve druhé půli Miláček. Zejména v prvním poločasu hosté notně zlobili. Ve druhém utkání narazili čáslavští fotbalisté na Meteor Praha. Po bezbrankové první půli se po chybě obrany dostali do vedení hosté, ovšem o minutu později byl v pokutovém území faulován Chábera a sám postižený se štěstím penaltu proměnil. Meteor hrozil z brejků, po jednom z nich dokonce Schovanec vykopával míč z prázdné brány. Domácí měli tlak, šance a nakonec se dočkali v poslední minutě. Miláček si pohrál s obránci a nekompromisně poslal domácí do finále. Ve třetím utkání skupiny zdolal Meteor Praha Havlíčkův Brod nejtěsnějším rozdílem – 1:0.

Skupina B byla ještě vyrovnanější. V prvním utkání zdolal Nový Bydžov 2:0 Chrudim. Ve druhém pak prohrál 2:3 s Benešovem. A protože v závěrečném utkání zdolala Chrudim 2:1 Benešov, rozhodovalo o pořadí skóre. Konečné pořadí skupiny B: 1. RMSK Cidlina Nový Bydžov 3b. 4:3, 2. SK Benešov 3 b. 5:5 a 3. MFK Chrudim 3 b. 2:3.

V souboji o páté místo zdolala Chrudim Havlíčkův Brod 1:0. O třetím místě musely rozhodnout pokutové kopy. Po normální hrací době bylo skóre nerozhodné 1:1. O vítězství Benešova rozhodla až osmá série penalt, z nichž Benešov proměnil čtyři a Meteor pouze tři.

Finále přineslo souboj domácích a RMSK Cidliny. Po úvodním oťukávání si domácí začaly vytvářet šance, nejlepší brankář turnaje Kopřiva ale odolával. Dokonce i za pomocí tyče. Ta ale nakonec hrála důležitou roli – v 17. min. se Čermákův ostrý centr od tyče odrazil správným směrem – 1:0. I do druhého poločasu vstoupili domácí náporem a hned ve 23. minutě propálil Chlubna vše, co mu stálo v cestě – 2:0. A skóre uzavřel ve 30. min. Chábera, který hlavou zakončil Kvačkův centr.

Individuální ocenění získali nejlepší střelec Aleš Chábera (FK Čáslav – 3 branky), nejlepší hráč Daniel Kousal (Meteor Praha) a nejlepší brankář Martin Kopřiva (RMSK Cidlina).

„Kluci odehráli povedený turnaj, musím je pochválit. Nemá smysl vyzdvihovat jednotlivce, vyhráli týmovým výkonem. A musím říct, že to mě těší nejvíce. Zřejmě se vrátili ze soustředění v psychické pohodě.